Як побудувати волейбольний майданчик?
Як побудувати волейбольний майданчик?
Спорудження волейбольного майданчика своїми руками на ґрунтовій основі не потребує великих матеріальних та фізичних витрат. Для неї використовують природний чи спеціальний покривний земляний шар.
Найкраще для будівництва майданчика підійде рівна ділянка в парку, на узліссі або лісовій галявині, на території спортивного містечка, у дворах.
Волейбольний майданчик простої конструкції споруджується на природній ґрунтовій основі. Для цього необхідно, перш за все, зняти дерновий покрив на площі 360 кв. м (прямокутник шириною 15 м та довжиною 24 м). Після цього можна розпочати планування та вирівнювання майданчика за заданими розмірами.
Робиться це так. Якщо рельєф ділянки має ухил, потрібно зрізати грунт з високого боку і відсипати його на знижену частину. У місцях насипу грунт слід укладати пошарово по 10-12 см, а потім утрамбовувати катком. Ущільнювати краще зволожений ґрунт.
Якщо ж ви плануєте робити піщаний майданчик, то замість грунту слід засипати пісок. Пісок обов’язково має бути пересіяний через дрібне сито, а найкраще відразу брати чистий дрібний пісок без будь яких домішок. Товщина піщаного шару мінімум 50см.
Коли попередню роботу закінчите, майданчик слід перекопати на глибину 9-10 см і очистити від каміння, скла, коріння і т.д. Якщо з придбанням металевої сітки виникнуть труднощі, то для очищення від сміття можна використовувати граблі з металевими зубами. Зробити такі граблі легко. У дерев’яний брусок на відстані 10 мм один від одного забити довгі цвяхи так, щоб від капелюшка цвяха до бруска залишалося приблизно 6-8 см. Капелюшки зріжте, і граблі готові. Вони чудово витягають із ґрунту уламки скла, камінці та інші предмети. А зворотним боком грабель (бруском) можна вирівнювати ґрунт після його очищення.
Вирівняний майданчик потрібно рясно полити водою зі шланга розпиленим струменем. Коли верхній шар майданчика просохне, можна приступати до його трамбування ручним катком. Катати слід доти, доки на поверхні майданчика не перестануть залишатися сліди від ковзанки.
Якщо після укатки на майданчику все ж таки залишаться провали, їх слід розпушити граблями, злегка змочити водою і додати ґрунту, а потім заново зарівняти і обкатати.
Коли ділянка буде готова, приступайте до розмітки майданчика. Розмічають ґрунтовий майданчик будь-якою фарбою, сухою крейдою, а найкраще клейовою білою фарбою (на відро води беруть 8 кг товченого крейди та 1 кг столярного клею; суміш варять до достатньої густоти). Ширина ліній розмітки 5 см (вона входить до розмірів ігрової частини майданчика). Розміри волейбольного майданчика: ширина (лицьова лінія) – 9 м, довжина (бічна лінія) – 18 м. Середини бічних ліній з’єднуються прямою лінією, яка називається середньою. Вона поділяє майданчик на дві рівні частини. На кожній половині майданчика на відстані 3 м від середньої лінії та паралельно їй проводиться лінія нападу, що з’єднує бічні лінії. Ширина ліній також 5 см, вона входить у розмір площі нападу (простір, утворений середньою лінією, лінією нападу та частиною бічних ліній). Не забудьте розмітку місця подачі. Для цього перпендикулярно до лицьових ліній проведіть невеликі лінії довжиною 15 см (одна з них – продовження правої бічної лінії, друга наноситься за 3 м ліворуч від неї на лицьовій лінії). Якщо майданчик знаходиться на закритій території, розмітку можна зробити спеціально призначеними для цього стрічками, які можна купити у спортмагазинах.
Запам’ятайте: розмічати майданчик жолобками або дерев’яними планками, вкопаними в землю, не можна, оскільки вони можуть спричинити травми.
Для остаточного обладнання майданчика слід встановити дві стійки для сітки. Стійки можуть бути дерев’яними (діаметр 12 см) або із металевих труб. Встановлюють стійки по осі середньої лінії майданчика на відстані 0,5-1 м від бічних ліній. Стійки закопують у ґрунт на глибину 1,2 м. Висота стійок над поверхнею землі 2,6 м.
Читайте також: