Як обрати волейбольну сітку?

Як обрати волейбольну сітку?

16.01.2022 Off By admin

Волейбол – досить популярна гра у всьому світі, що вимагає мінімум реквізиту – майданчик, волейбольна сітка та м’яч. Як обрати волейбольну сітку правильно? Розглянемо докладніше.

Для початку вам потрібно визначитися з призначенням сітки.

За видами вони поділяються на:

  1.  Професійні. Використовуються для організації офіційних змагань. Обов’язковою умовою є відповідність світовим стандартам. Виробляють із сучасних матеріалів, обов’язково з бічними вставками.
  2. Тренувальні. Зазвичай, саме такими моделями оснащують спортивні зали. Вони виконуються відповідно до всіх стандартів, але матеріали можуть застосовуватися недорогі за вартістю.
  3. Аматорські. Такі сітки можна знайти на ігрових майданчиках у дворах та громадських пляжах, туристичних базах, таборах та пансіонатах, тобто скрізь, де мається на увазі збір людей з метою відпочинку та розваги. Ці сітки можуть не відповідати всім загальним світовим стандартам, також, вони менш міцні та якісні, ніж професійні.

 

Вимога стандартів

Професійна та тренувальна волейбольна сітка має певні стандарти. Типовий майданчик для гри має розміри 18 х 9 м. Сітка ділить її на дві частини, отже довжина виробу повинна бути 9,5-10 м. Висота волейбольної сітки – 1м(+/- 3см). Верхній край піднімається на різну висоту залежно від статі гравців. Для чоловіків вона дещо вища, ніж для жінок.

За стандартами визначають основні параметри волейбольної сітки: розміри комірок, товщину ниток, колір. Комірки мають розміри 10 х 10 см. Нитки мають бути чорного кольору. А ось товщина ниток визначається в межах від 1,5 до 2 мм. Деякі виробники використовують більш товсту нитку завтовшки до 4 мм. Термін служби такого виробу є довшим. Сітка повинна бути вироблена з таких матеріалів, як – поліпропілен, нейлон.

Нитки дозволяються як натуральні, так і штучні. Але синтетичні обираються частіше, тому, що більш стійкі до несприятливих умов експлуатації. Бувають сітки плетені без вузлів та з вузлами. Але безвузлові довше зберігають форму та охайний зовнішній вигляд.

Верхній край обробляють семисантиметровою стрічкою, по краях якої пробиті отвори для кріплення. Також усередині стрічки простягається трос натягу. Ширина бокових та нижнього країв 5см. Для обтяження нижнього краю його закріплюють шнуром або стрічкою. Натяжний та кріпильний трос має бути виготовлений з кевлару (спеціального волокна, яке має високу міцність) або сталі. Для професійної гри та тренувань знадобляться антени, що встановлюються у спеціальні кишені з бокових ліній.

Також прийнято розділяти сітки для класичного волейболу та пляжного різновиду цієї гри. До останніх пред’являються великі вимоги щодо якості матеріалів, адже їх використовують на свіжому повітрі, а не в стабільних умовах спортивного залу, за вийнятком критих залів для пляжного волейболу.

Розміри волейбольної сітки для пляжного волейболу мають бути такими: довжина полотна має бути 9,5-10 м, тоді як ширина становить один метр (+/- 3см). Висота верхнього краю залежить від гравців. Розмір комірців, 10 х 10 см. Колір і товщина нитки для пляжного волейболу зазвичай не відрізняється від класичного, виконані в чорному кольорі. Товщина ниток варіюється від 1,5 до 4,2 мм. Чим товстіший виріб, тим якісніший.

Якщо ж вам потрібна сітка для аматорського волейболу, то ви можете не притримуватися стандартів. Розміри можуть відхилятися від офіційних, а колір ниток може не відповідати зазначеним правилам. Потреби в сітці високої якості немає.

Можливо вам буде цікаво почитати Як вибрати волейбольний м’яч та Вибір взуття для волейболу