Як вибрати волейбольний м’яч

Як вибрати волейбольний м’яч

18.11.2021 Off By admin

Волейбол – один з популярних видів спорту, яким займаються як професійно, так і під час активного відпочинку. Щоб матч або тренування були результативними, важливо грамотно обрати основний інвентар – волейбольний м’яч. Від його якості залежить сила удару, відчуття на руках під час гри та загальний комфорт. Хороший м’яч не потребує постійного підкачування, а також не залишає синців на руках.

Вибір волейбольного м’яча залежно від рівня гри

Офіційним м’ячем всіх волейбольних ігор названо модель від японського виробника Mikasa. Такі спортивні знаряддя дуже розповсюджені та користуються попитом серед гравців. Вони представлені у різних цінових категоріях, що дає можливість навіть звичайному аматору грати якісним та продуманим до дрібниць м’ячем. Щоб зрозуміти як вибрати волейбольний м’яч, потрібно розуміти безпосереднє призначення тієї чи іншої моделі.

Залежно від рівня гри розрізняють:

  • тренувальні, для відпрацювання удару: MIKASA MGV5ATTR;
  • обтяжений, для силових тренувань: MIKASA MGV 500;
  • класичні тренувальні, використовуються в школах, спортивних секціях та клубах: MIKASA MV 250, MIKASA MVP-2001, MIKASA MVA 330 (T);
  • аматорські м’ячі, лідируючі в номінації довговічності по доступній ціні: MIKASA MGV 260, MIKASA MVP5C;
  • матчеві: MIKASA MVA 310 (Т);
  • професійні: MIKASA MVA 300.

Обираючи волейбольний м’яч Mikasa, ви отримуєте ідеальний спортивний снаряд, відмінну якість та характеристики, які нікого не залишать байдужими. Як правило, такі моделі характеризуються насиченою яскравою кольоровою гамою. Вони гармонічно поєднують в собі білий, жовтий та синій кольори. Таке дизайнерське рішення робить вироби добре помітними на ігровій території, тому гравцям легко відстежувати траєкторію їх польоту.

На що звертати увагу при виборі волейбольного м’яча

В процесі вибору волейбольного м’яча обов’язково потрібно враховувати такі особливості:

  • Вага. Для гри в закритому просторі краще обирати м’ячі вагою 260-280 грамів та діаметром 65-67 см. Його внутрішній тиск повинен бути від 0,30 до 0,325 кг/см2. Для відкритого простору потрібен інвентар з більшою вагою, щоб його не зносило вітром.
  • Тип покриття. Визначитись на якій території будуть проходити ігри. Для закритих приміщень рекомендується використовувати класичні моделі з ущільненням. Такі м’ячі доповнені армованими нитками, що значно підвищує їх міцність. Верхній шар виконаний з натуральної або синтетичної шкіри. Такі вироби не підходять для використання на відкритому просторі, так як вони не стійкі до перепадів температури та впливу прямих ультрафіолетових променів.
  • Рівень гравців. Є моделі для аматорів, професіоналів, а також для тренувань або матчевих протистоянь. Вибір варто робити з урахуванням того, якому рівню гравців призначається спортивний інвентар.

Всі вироби поділяються на клеєні та зшиті. У волейбольних м’ячах від виробника Mikasa спосіб з’єднання елементів не має значення, так як всі вони відмінної якості та мають гарні технічні характеристики. Та, обираючи м’яч для пляжного волейболу перевагу краще надавати зшитим варіантам, адже вони менше деформуються під час намокання.

Щоб гра або тренування проходили дійсно професійно потрібно пам’ятати про правильний процес накачування м’яча. Він має бути в міру твердим, щоб не пошкодити руки спортсменів та не занадто м’яким, щоб не зменшувався рівень відскоку. Ідеальним рішенням для забезпечення правильного підкачування стане використання електронного манометру MIKASA AG-500.

Купуючи волейбольний м’яч краще віддавати перевагу оригінальній продукції, яка розрахована на довгий термін експлуатації та стійка до негативних факторів впливу.

 

3 найкращі волейбольні м’ячі для залу

3 найкращі м’ячі для пляжного волейболу

 

Виробники волейбольних м’ячів:

Історія Molten

Історія Mikasa

Історія Gala

Історія Winner