Правила гри у волейбол, коротко!

Правила гри у волейбол, коротко!

24.10.2021 Off By admin

Правила гри у волейбол

Загальні правила

Правила гри у волейбол коротко. У волейбол грають двома командами по 6 гравців в кожній, на майданчику розміром 18х9 метрів, розділеному сіткою навпіл. Для чоловічих команд сітка розташовується на висоті 2,43 метра, а для жіночих – 2,25 метрів. Гра ведеться сферичним м’ячем колом 65—67 см вагою 260—280 г. Запасних гравців може бути до шести. Мета гри полягає в приземленні м’яча в зону суперника, при дотриманні правил.

Початок гри

Гра починається з подачі однієї з команд. Після введення м’яча в гру подачею і успішного розіграшу подача переходить до тієї команди, яка виграла очко. Майданчик за кількістю гравців умовно розділений на 6 зон. Після кожного переходу права подачі від однієї команди до іншої в результаті розіграшу очка, гравці переміщаються в наступну зону за годинниковою стрілкою.

Подача

Виконує подачу гравець, який в результаті останнього переходу переміщається з другої в першу зону. Подача проводиться із зони подачі за задньою лінією ігрового майданчика, тобто за межами ігрового поля. Завдання гравця, що подає, відправити м’яч на половину супротивника. У польоті м’яч може торкнутися сітки, але не повинен торкатися антен або їх уявного продовження вгору. Якщо м’яч торкнеться поверхні ігрового майданчика суперника, команді, що подавала, зараховується 1 очко. Якщо гравець, який подавав порушив правила або відправив м’яч до ауту, то 1 очко зараховується команді, що приймала. Не дозволяється блокувати м’яч при подачі, перериваючи його траєкторію над сіткою. Якщо очко вигране командою, яка подавала м’яч, то подачу продовжує виконувати той же гравець.

Розіграш

Якщо м’яч залишається у грі, то приймаюча команда повинна перекинути його назад. Правила волейболу дозволяють при розіграші зробити три торкання, причому один гравець двічі підряд не може доторкнутися до м’яча. Прийняти подачу може будь-який гравець.

Якщо прийом м’яча успішний(1-ше торкання), то він пасується на пасуючого (2-ге торкання), який доводить його на атакуючого гравця (3-ій удар). При ударі м’яч має пройти над сіткою між антенами, причому може зачіпати сітку. Атакуючі гравці передньої лінії (2 і 4 зони), можуть атакувати з будь-якої позиції на ігровому майданчику, а гравці на задній лінії (1, 5 і 6 зони) тільки до 3-х метрової лінії (заступ на неї вважається помилкою).

Кількість партій

У волейболі може бути зіграно максимум 5 партій, тому серія триває до 3 перемог. Кожна грається до 25 очок. Виграна партія закінчується тільки в разі переваги над суперником в 2 очки, тому рахунок може бути як 27-29, так і 38-36. Якщо у серії зафіксований рахунок 2-2, то проводиться вирішальна п’ята гра до 15 очок зі зміною командами майданчиків після досягнення 8 очок.

Опис гравців (амплуа) у волейболі:

Амплуа у волейболі. Догравальник.

Амплуа у волейболі. Діагональний.

Амплуа у волейболі. Перший темп або центральний блокуючий.

Амплуа у волейболі. Ліберо.