Амплуа у волейболі. Догравальник.

Амплуа у волейболі. Догравальник.

30.01.2022 Off By admin

Хто такий догравальник ?

У кожного гравця у волейболі є своє амплуа або іншими словами позиція. Їх поділяють на п’ять назв: зв’язуючий, догравальник, центральний блокуючий, діагональний і ліберо.
Сьогодні ми детально розглянемо позицію догравальника.

Якими якостями повинен володіти догравальник ?

Гравець на позиції догравальника у волейболі, по-перше, повинен мати високий зріст. Це допомагає гравцю здійснювати влучні атакуючі удари в майданчик суперника під гострим кутом. По-друге, важлива хороша реакція та координація рухів, не тільки в нападі, але і в прийомі м’яча. Необхідно стежити за передачами м’яча звязуючим гравцем та вчасно чітко реагувати на неї. Високий стрибок, швидкість і сила удару також є важливими якостями догравачів. Але, безперечно, вирішальну роль відіграють тактична підготовка та майстерність гравця у володінні м’ячем. Окрім фізичних даних важливим критерієм для догравальника є інтелектуальна складова, оскільки волейбол це гра, в якій перемагають не тільки силою, а і розумом.

Функції догравальника.

До функцій догравальника входить отримання м’яча від зв’язуючого гравця і здійснення атаки так, щоб суперник не міг відбити її, тим самим заробивши очко своїй команді. Цьому гравцю належать 2 та 4 зони на передній лінії, та 6 зона на задній лінії. Атака проходить із країв сітки, але існують різні комбінації атаки, наприклад атака з шостої зони догравальника, яка називається пайп (Pipe від англ.). Якщо м’яч від суперника летить у зону догравача, його завданням заблокувати удар або підбити скидання. На все це повинні йти частки секунди.

Часто догравальникам у волейболі доводиться працювати зі складними м’ячами. Експерти нерідко визначають догравальника, як найрезультативнішого гравця на майданчику, тому що саме йому частіше всього доводиться відігравати не прості м’ячі. Догравальник буквально дограє атаку, ускладнюючи можливість суперникам прийняти м’яч не тільки нападом, а і скиданням у потрібний момент. У команді догравальник працює не тільки в атаці, але також у захисті. Часто цей гравець являється одним з головних приймаючих.

Складність цього амплуа ще в тому, що незалежно від точності пасу, який отримує нападаючий, він відповідає за атаку м’яча, повинен набрати очко або врятувати м’яч та залишити у грі.

Відомі догравальники.

Найвідомішими догравальниками на сьогоднішній день є бразилець Жиба, італійка Франческа Піччініні, росіяни Олена Годіна та Сергій Тетюхін.

  • Жиба грав у збірній Бразилії з 1995 до 2012 року. Його зріст становить 192 см. Він прославився неймовірною швидкістю, експресивністю та силою удару по м’ячу. Саме тому його і прозвали «Залізний Жиба». За час спортивної кар’єри він став олімпійським чемпіоном та триразовим чемпіоном світу.
  • Франческа Паччініні не досягла таких висот, як її попередник. Проте стала відомою як одна з найстрибучіших атакуючих у волейболі. Її зріст становить 185 см. У 2009 році Франческа стала чемпіонкою Європи.
  • Як талановитий догравач проявила себе Олена Годіна. Її ігрова кар’єра пройшла в багатьох російських і не лише клубах. Володіючи високим зростом (197 см), відмінною стрибучістю та майстерною атакою, вона стала чемпіонкою світу, триразовою чемпіонкою Європи та 10-кратною чемпіонкою Росії.
  • Насичена ігрова кар’єра і у догравача Сергія Тетюхіна. При зрості в 197 см заслужений майстер спорту має спритність, силу і тактику лідера. Сьогодні він є багаторазовим бронзовим та срібним призером чемпіонатів Європи та Олімпійських ігор.

Інші амплуа:

Діагональний

Центральний блокуючий або перший темп

Ліберо

Зв’язуючий або пасуючий