Правила гри у пляжний волейбол, коротко!

Правила гри у пляжний волейбол, коротко!

11.12.2022 Off By admin

Правила гри у пляжний волейбол

Розглянемо коротко правила гри у пляжний волейбол. Відразу обмовимося, що правила в пляжному волейболі однакові для чоловіків і жінок. Команди в пляжному волейболі складаються з двох осіб, якщо один з гравців отримує травму і не може продовжувати гру, то цій команді зараховується поразка.

Команди розігрують подачу по черзі, перша команда подає доти, доки не втратить право на подачу через програш очка або помилку. Після того, як команда знову відіграє подачу, подає інший гравець і т.д. Матч у пляжному волейболі складається з двох партій, рахунок у яких іде до 21 очка. Якщо гра доходить до третьої партії, то в ній рахунок ведеться до 15 очок. Для перемоги в кожній із партій необхідна різниця в рахунку не менше двох очок. Команди міняються сторонами частіше, ніж це відбувається у звичайному волейболі. Зміна сторін відбувається після розіграшу кожних семи очок у перших двох партіях і кожних п’яти очок – у третій.  Правила прийому м’яча: у пляжному волейболі м’яч можна відбивати будь-якою частиною тіла, але гравці однієї команди можуть торкнутися м’яча не більш ніж тричі, після чого вони повинні повернути його на бік супротивника. За порушення правил або неналежну поведінку гравці отримують попередження (жовта картка), зауваження (червона картка), вилучення (червона і жовта картка одночасно, що означає поразку в партії) або дискваліфікацію (червона та жовта картка одночасно в різних руках, що означає поразку в матчі).

Майданчик для гри в пляжний волейбол

Розміри майданчика для пляжного волейболу менші, ніж у класичному волейболі (18х9м) і становлять 16 метрів завдовжки та 8 метрів завширшки. Майданчик вкритий піском глибиною щонайменше 40 см і розділений на дві рівні частини сіткою. Сітка в чоловічому пляжному волейболі розташована на висоті 2,43 метра, а в жіночому на висоті 2,24 метра.

Розмітка волейбольного майданчика виконується за допомогою 5 сантиметрових стрічок, які кріпляться за допомогою металевих кілочків або спеціальних дерев’яних дисків.

Форма та інвентар для пляжного волейболу

М’яч для пляжного волейболу трохи більший за свого класичного побратима 66-68 см, вагою 260-280 г, а тиск у ньому, навпаки, менший 0,175-0,225 кг/см2. М’яч обов’язково повинен мати яскраве розфарбування.

Екіпірування для пляжного волейболу являє собою шорти або купальні костюми, без будь-якого взуття на ногах.

Суддівство

Суддівство в пляжному волейболі здійснюється за допомогою двох основних суддів, один з яких (перший) стежить за тим, щоб технічні прийоми під час гри виконувалися відповідно до правил. Також він може коригувати рішення другого судді.

Другий суддя стежить за ходом біля сітки і біля середньої лінії, а також за поведінкою тренерів і запасних гравців, надає всебічну допомогу першому судді. Крім основних суддів, на полі присутні судді на лінії.

Змагання

Олімпійські ігри – найпрестижніший міжнародний чемпіонат з пляжного волейболу, проводиться один раз на чотири роки. Чемпіонат світу з пляжного волейболу – міжнародні змагання, які проводяться під егідою Міжнародної федерації волейболу. Чемпіонат Європи – змагання між європейськими національними збірними, які проводяться під егідою Європейської конфедерації волейболу.

Правила гри у класичний волейбол