Схема гри з одним пасуючим (5-1)

Обговорення статей, літератури, тактики. Інформація про спортивні магазини, спортінвентар
Відповісти
Аватар користувача
Yelik
Адміністратор сайту
Повідомлень: 2119
З нами з: Пон, 03 серпня 2009, 08:13
Гравець команди: volleyball.lviv.ua
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Схема гри з одним пасуючим (5-1)

Повідомлення Yelik »

Схема 5-1

Игра 5-1, возможно, самая сложная схема в волейболе, однако, если ее правильно применять, она может стать вашей самой эффективной схемой, которая может запутать соперников.

Соотношение игроков: 1 связующий и 5 нападающих. В отличии от схемы 4-2, где имеются 2-е связующих, которые могут и нападать и пасовать, один связующий описываемой схемы должен быть быстрым, точным и в хорошей игровой форме.

В данной статье мы обсудим основные позиции игроков и их перемещения. Примеры, которые даны тут же имеют общий характер. Настоящий тренер возьмет правила общего характера за основу и адаптирует их для своей собственной команды.

Основная расстановка. Обычно связующий (S) находится на подаче (1-я зона), основные блокирующие (M) (они же нападающие первого темпа, - авт.) в центре и напротив друг друга (3-я и 6-я зоны), и нападающие по углам (5-я и 2-я), при этом диагональный нападающий (H) находится напротив связующего.


Расстановка № 1

Допустим, ваша команда подает. Связующий выполняет подачу и бежит к линии 2-ой зоны, в то же время основной нападающий (красный круг) меняется местами с диагональным (зеленый), чтобы занять свои позиции (естественно, уже после подачи, чтобы не нарушалось правило расстановки, - авт. ). После того, как мяч возвращается на вашу сторону, все три нападающих оттягиваются чуть назад на разбег для атаки, а связующий выходит на свою позицию (далее "ЗС" - зона между 2 и 3 номерами, - авт. )
51-pos1s.gif
51-pos1s.gif (7.75 Кіб) Переглянуто 18708 разів
Та же самая расстановка, но теперь ваша команда принимает. Игроки передней линии оттягиваются чуть назад к линии второй зоны, Связующий находится чуть правее и сзади основного нападающего. После подачи связующий обегает нападающего и движется к "ЗС"
51-pos1d.gif
51-pos1d.gif (4.09 Кіб) Переглянуто 18708 разів
Знайшов і запостив цю схему так як по ній Богдан пропонує грати на турнірі. Ну вроді нічого страшного нема, хоча Гастон буде бігати по полю як "сайгак" :mrgreen: Одним словом, в неділю треба порадитись розійтись по позиціях і спробувати її вже не повну силу.


Копія з http://fivb.narod.ru/rotind.html, які в свою чергу скопіювали і переклали з http://www.volleyball.about.com :)
Аватар користувача
antik
Дизайнер сайту
Повідомлень: 212
З нами з: Пон, 03 серпня 2009, 18:57
Звідки: Львов
Контактна інформація:

Re: Схема гри з одним пасуючим (5-1)

Повідомлення antik »

блин... уже глаза болят за этими шариками наблюдать... нужно в воскресенье реально пробывать
Аватар користувача
Rayan
Повідомлень: 292
З нами з: Сер, 05 серпня 2009, 14:48
Контактна інформація:

Re: Схема гри з одним пасуючим (5-1)

Повідомлення Rayan »

Співчуваю. :D Помятаю що лишень схема обміну з пасуючим створювала багато проблем поки не виробилося до автоматизму, а це одна перестановка :) Боюся щоб ваша гра не перетворилася на біганину по полю :D . Пасуючий має оправдати таку розтановку, інакше ви самі більше напартачит. Але однозначно успіху :) мене ще навчите =)
I'm the voice inside your head
You refuse to hear
...
ruguj2009
Повідомлень: 61
З нами з: Сер, 07 жовтня 2009, 14:27
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Схема гри з одним пасуючим (5-1)

Повідомлення ruguj2009 »

То простіше на практиці пояснити. Я виздоровію обов"язково зайду поясню в двох словах. Там нічого складного, основне знати свою роль і зону. :)
Аватар користувача
Yelik
Адміністратор сайту
Повідомлень: 2119
З нами з: Пон, 03 серпня 2009, 08:13
Гравець команди: volleyball.lviv.ua
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Схема гри з одним пасуючим (5-1)

Повідомлення Yelik »

ruguj2009 писав:То простіше на практиці пояснити. Я виздоровію обов"язково зайду поясню в двох словах. Там нічого складного, основне знати свою роль і зону. :)
Думаю до того часу ми її вже будем застосовувати на практиці :) (якщо завтра вирішимо, що будем грати 5-1) В середу частково пробували застосовувати.
ruguj2009
Повідомлень: 61
З нами з: Сер, 07 жовтня 2009, 14:27
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Схема гри з одним пасуючим (5-1)

Повідомлення ruguj2009 »

Якщо в команді є людина яка колись по ній грала - то вона вам також розкаже простіше, ніж ті кульки там на малюнку бігають :)
Аватар користувача
Yelik
Адміністратор сайту
Повідомлень: 2119
З нами з: Пон, 03 серпня 2009, 08:13
Гравець команди: volleyball.lviv.ua
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Схема гри з одним пасуючим (5-1)

Повідомлення Yelik »

ruguj2009 писав:Якщо в команді є людина яка колись по ній грала - то вона вам також розкаже простіше
Розказати, то є кому, але от часу нема... Сьогодні грали 4-2.
ruguj2009
Повідомлень: 61
З нами з: Сер, 07 жовтня 2009, 14:27
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Схема гри з одним пасуючим (5-1)

Повідомлення ruguj2009 »

http://18x9.com/index.php?categoryid=26&p2_articleid=25

прекрасно показана розстановка 5-1 за допомогою Flash.

Шкода що коли ми тренувались, такого не було :-( все на дошці малювали :-)
Аватар користувача
Taipan
Повідомлень: 108
З нами з: Вів, 08 вересня 2009, 16:02
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Схема гри з одним пасуючим (5-1)

Повідомлення Taipan »

ruguj2009 писав:http://18x9.com/index.php?categoryid=26&p2_articleid=25

прекрасно показана розстановка 5-1 за допомогою Flash.

Шкода що коли ми тренувались, такого не було :-( все на дошці малювали :-)
я цю схему давно бачив тільки на картинку дивився ту що на Flash зроблена а позначки гравців не рухалися , я то думав що якогось плагіна нема, по малюнках орієнтувався, а вчора поклікав по ролику і дійсно все гарно працює, спасибі :)
Коли всі думають однаково, значить, ніхто особливо і не думає...
Відповісти