Коли рахується чужий м'яч?

Обговорення статей, літератури, тактики. Інформація про спортивні магазини, спортінвентар
Відповісти
Аватар користувача
Yelik
Адміністратор сайту
Повідомлень: 2119
З нами з: Пон, 03 серпня 2009, 08:13
Гравець команди: volleyball.lviv.ua
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Коли рахується чужий м'яч?

Повідомлення Yelik »

Ситуація: після подачі команда суперника приймає м'яч, він падає впритул до сітки і його готовий прийняти пасуючий. Але так як м'яч летить дуже близько до сітки, гравець команди суперника(що подавала) скаче і блоком(обома руками) змінює траекторію польоту м'яча так, що пасуючий не може його прийняти.

Питання: Чи це вважається чужим м'ячем?

Правила дають визначення тільки відносно атакуючого удару(те що я знайшов):
11.1 Перенесення рук через сітку
11.1.1 При блокуванні, гравець, що блокує может торкатись м'яча на іншому боці сітки, за умови, що він не заважає грі суперника до або під час його атакуючого удару.
Аватар користувача
ihor
Повідомлень: 92
З нами з: Пон, 05 жовтня 2009, 17:01
Гравець команди: Фортуна
Контактна інформація:

Re: Коли рахується чужий м'яч?

Повідомлення ihor »

Моє розуміння правил:
Атакуючим ударом вважається будь який удар, що спрямований в сторону противника.
Зокрема блоуквати на стороні противника можна будь який 3й удар (власне після удару, а не до), або інший удар, якщо мяч потенційно перелітає через сітку.
пас (2й удар) блокувати я розумію можна лише на своїй половині. бо тяжко сказати - чи пасуючий не робить помилки і не перекидає мяч на сторону противника. Скидку очевидно можна блокувати і на стороні противника - якщо пасуючий явно не пасує, а виконує обманний удар
Це моє розуміння правил. Якщо хтось знає що я не правий - поправте.
Аватар користувача
Sanya
Повідомлень: 131
З нами з: Сер, 12 серпня 2009, 07:14
Гравець команди: Дамаск
Контактна інформація:

Re: Коли рахується чужий м'яч?

Повідомлення Sanya »

Насколько я понимаю - нельзя по такому мячу бить, но ставить пассивный блок можно.
А где гарантия, что мяч летел 100% вниз в свою площадку, а может он был подкручен и в последний момент упал бы на сетку, а дальше скатился бы на сторону блокирующего.
Аватар користувача
Yelik
Адміністратор сайту
Повідомлень: 2119
З нами з: Пон, 03 серпня 2009, 08:13
Гравець команди: volleyball.lviv.ua
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Коли рахується чужий м'яч?

Повідомлення Yelik »

Sanya писав:А где гарантия, что мяч летел 100% вниз в свою площадку, а может он был подкручен и в последний момент упал бы на сетку, а дальше скатился бы на сторону блокирующего.
Не может. Запитання з ігрового моменту.
mala
Повідомлень: 154
З нами з: П'ят, 08 січня 2010, 15:31
Контактна інформація:

Re: Коли рахується чужий м'яч?

Повідомлення mala »

Пасуючий може пасувати навіть зі сторони суперника.
Пасуючого забороняється блокувати, тим більше, якщо він вийшов із задньої лінії.
Суддя має чітко визначити, чи пасуючий перекидав (атакував) на сторону суперника, чи пасував. Як правило, судді у цьому випадку завжди перевагу віддають пасуючому. У професійних командах прийом виконується на самісінький трос. Та й блокуючі уважно стежать за связкою на передній лінії.
dedylja
Повідомлень: 13
З нами з: Чет, 04 листопада 2010, 10:29
Звідки: город не герой Черкассы
Контактна інформація:

Re: Коли рахується чужий м'яч?

Повідомлення dedylja »

mala писав:Пасуючий може пасувати навіть зі сторони суперника.
Не может пасующий выполнять передачу со стороны противника
http://uvf.org.ua/rules/praviya-2009.pdf:

9. ІГРОВІ ДІЇ З М’ЯЧЕМ
Кожна команда повинна грати в межах свого власного ігрового поля і простору

Это очень непростой для судейства момент, когда мяч находится над сеткой и его пытается пасовать связка одной команды и блокировать (или нападать) игрок с другой стороны.
Необходимо учитывать не только положение мяча, но и положение пальцев (кистей) пасующего и блокирующего (бьющего).
Если мяч над сеткой, а связка касается мяча только на своей стороне (в своем игровом пространстве) и направляет мяч не на сторону соперника, а блокирующий накрывает этот мяч, то ошибка блокирующего.
А если мяч над сеткой, а связка касается мяча на стороне соперника (в игровом пространстве соперника над сеткой) и блокирующий накрывает мяч, то это ошибка связки.
Востаннє редагувалось Суб, 26 березня 2011, 19:45 користувачем dedylja, всього редагувалось 1 раз.
медный чайник
mala
Повідомлень: 154
З нами з: П'ят, 08 січня 2010, 15:31
Контактна інформація:

Re: Коли рахується чужий м'яч?

Повідомлення mala »

Ось коли пасуючий трохи запхає руки з м`ячем для пасу на сторону суперника і його заблокують, от тоді Ви і процитуєте їм правила.
dedylja
Повідомлень: 13
З нами з: Чет, 04 листопада 2010, 10:29
Звідки: город не герой Черкассы
Контактна інформація:

Re: Коли рахується чужий м'яч?

Повідомлення dedylja »

mala писав:Ось коли пасуючий трохи запхає руки з м`ячем для пасу на сторону суперника і його заблокують, от тоді Ви і процитуєте їм правила.
Обязательно процитирую :D

Но сначала остановлю игру свистком, зафиксирую ошибку.
И если у игроков возникнут вопросы (через игрового капитана), то игроки (опять же через игрового капитана) получат разъяснения.
А если начнут спорить, то воспользуемся Вашими рекомендациями:
mala писав: Re: Напад в трос

Сообщение mala » Вт, 19 окт 2010, 09:30
Якщо починає спорити гравець - то суддя тут же повинен показати йому жовту картку і віддати очко супернику (за картку).
Коли суддя того не зробить, то на майданчику почнеться хаос і аж до бійки. Але, щоб гравець настояв на чомусь і ще суддя повівся - це колгоспна гра.
А еще есть красная карточка, а на самый крайний случай желтая+красная
медный чайник
Аватар користувача
Yelik
Адміністратор сайту
Повідомлень: 2119
З нами з: Пон, 03 серпня 2009, 08:13
Гравець команди: volleyball.lviv.ua
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Коли рахується чужий м'яч?

Повідомлення Yelik »

Я так розумію мене не зовсім правильно зрозуміли. Ситуація була така, що після прийому м`яч опускався впритул до сітки(грубо кажучи 3-5см, паралельно до неї), АЛЕ на стороні приймаючої команди, не зачіпаючи ні троса, ні сітки і пасуючий був готовий його прийняти. І не прийняв, бо гравець команди-суперника "блоком", на чужій частині поля, збив мяч в іншому напрямку!
dedylja
Повідомлень: 13
З нами з: Чет, 04 листопада 2010, 10:29
Звідки: город не герой Черкассы
Контактна інформація:

Re: Коли рахується чужий м'яч?

Повідомлення dedylja »

Yelik писав:Я так розумію мене не зовсім правильно зрозуміли. Ситуація була така, що після прийому м`яч опускався впритул до сітки(грубо кажучи 3-5см, паралельно до неї), АЛЕ на стороні приймаючої команди, не зачіпаючи ні троса, ні сітки і пасуючий був готовий його прийняти. І не прийняв, бо гравець команди-суперника "блоком", на чужій частині поля, збив мяч в іншому напрямку!
Ошибка блокирующего. Без сомнений.
медный чайник
mala
Повідомлень: 154
З нами з: П'ят, 08 січня 2010, 15:31
Контактна інформація:

Re: Коли рахується чужий м'яч?

Повідомлення mala »

Під псевдо Dedylja мабуть виступає Скібіцький Олексій (м.Львів, суддя міжнародної категорії). Чи не так?
mala
Повідомлень: 154
З нами з: П'ят, 08 січня 2010, 15:31
Контактна інформація:

Re: Коли рахується чужий м'яч?

Повідомлення mala »

Я веду до того, що Олексій найкраще на Львівщині знає правила волейболу, а особливо - грунтовну їх трактовку, як того вимагає FIVB.
Аватар користувача
Victor
Повідомлень: 30
З нами з: Пон, 08 листопада 2010, 20:06
Гравець команди: Лісотехнік
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Коли рахується чужий м'яч?

Повідомлення Victor »

mala писав:Я веду до того, що Олексій найкраще на Львівщині знає правила волейболу, а особливо - грунтовну їх трактовку, як того вимагає FIVB.
А Францишко Л.Я вже не котується? ;)
Не бійся того, що про тебе подумають інші - вони занадто зайняті тим, що ти думаєш про них
mala
Повідомлень: 154
З нами з: П'ят, 08 січня 2010, 15:31
Контактна інформація:

Re: Коли рахується чужий м'яч?

Повідомлення mala »

Звісно, що лідерство по суддівському цеху Львівщини віддано Францішкові, який востаннє судив Олімпіаду 1992 року в Барселоні. З 1998 року Якович тільки інспектор ФВУ і суддя аматорської ліги.
Але Францішко не зависає в інтернеті...
dedylja
Повідомлень: 13
З нами з: Чет, 04 листопада 2010, 10:29
Звідки: город не герой Черкассы
Контактна інформація:

Re: Коли рахується чужий м'яч?

Повідомлення dedylja »

mala писав:Під псевдо Dedylja мабуть виступає Скібіцький Олексій (м.Львів, суддя міжнародної категорії). Чи не так?
Ошибаетесь ;)
До судьи международной категории не дотягиваю.
Интернет есть не только у Алексея Скибицкого. И, насколько я понимаю, здесь обсуждаются волейбольные правила, а не личности.

С уважением,
медный чайник
Відповісти